Naše služby

Naše služby

Jsme nestátní zdravotnické zařízení, které se snaží osobním přístupem najít individuální plán léčby pro každého klienta. Můžeme nabídnout širokou škálu poskytovaných služeb, a to jak standardních, tak samozřejmě převážně nadstandardních výkonů, které jsou v dnešní době synonymem kvality a precizní práce.

Stomatochirurgie

Obor stomatologie zabývající se různými chirurgickými zákroky v dutině ústní - jedná se zjm. o extrakce (= vytržení) jednoduché či komplikované, o různé úpravy měkkých či tvrdých tkání v dutině ústní (odstranění slizničních tahů, resekce kořenového hrotu, atd..

Mikroskopická stomatologie

Mikroskopická stomatologie je moderní obor zubního lékařství, který stomatologovi usnadní orientaci v malém prostoru dutiny ústní s malým přístupem denního světla. Právě zde se uplatní operační mikroskop, který umí zobrazit detaily zubů a dásní.

Zubní prevence - základ

Předcházení onemocnění se týká i dutiny ústní. Nejčastějším infekčním onemocněním tvrdých zubních tkání je zubní kaz. Jak nejlépe předcházet jeho vzniku a tím ztrátě tvrdých zubních tkání? Jak předejít zánětu dásní a vzniku paradentózy?

Dentální implantologie

Náhrada chybějícího zubu/zubů pomocí implantátu, který se zavádí přímo do místa, vzniklého po vytažení zubu. Nejčastěji se tak děje min. půl roku po extrakci zubu, kdy dojde k dokonalému zhojení kostního defektu.

Záchovná stomatologie

Obor zubního lékařství, který se zabývá ošetřením zubů poškozených kazem, dále ošetřením kořenových kanálků, kdy je nerv nenávratně poškozen (= endodoncie). Amalgam = „tmavá výplň“. Jedná se o slitinu rtuti, stříbra a dalších prvků.

Protetická stomatologie

Obor stomatologie zabývající se dostavbou ztracených zubních tkání kazem či úrazem, kdy už nelze zub „zrekonstruovat“ pomocí výplní. Protetika znamená spolupráci se zubní laboratoří. Zubní lékař situaci v ústech připraví a odešle.

Dentální hygiena

Soubor opatření, kterými předcházíme vzniku zubního kazu a parodontopatií. Dentální hygienu tvoří domácí a profesionální péče. Zuby a přilehlé tkáně používáme neustále. Zaslouží si tedy profesionální péči dentální hygienistky min. 1x ročně.

Endodoncie

Kořenové kanálky jsou tenké kanálky vedoucí středem kořene zubu zevnitř korunky zubu (dřeňové dutiny) až na špičku kořene - kde zde z čelistní kosti vstupují do zubu nervy a cévy.

Kompletní nabídka dentální péče

Dentální hygienu tvoří domácí a profesionální péče. Zuby a přilehlé tkáně používáme neustále. Zaslouží si tedy profesionální péči dentální hygienistky min. 1x ročně. Součástí této návštěvy je nejen odstranění plaku, zubního kamene, vyleštění zubů, odstranění pigmentací, ale i odborná konzultace týkající se konkrétních problémů klienta a hygienická instruktáž a motivace.

Bělení zubů

V naší ordinaci nabízíme i profesionální bělení zubů s použitím moderních přístrojů, které jsou šetrné vůči vašim zubům a dosahují mnohem lepších výsledků než při domácím bělení.