Dentální implantologie

Implantologie

Náhrada chybějícího zubu/zubů pomocí implantátu, který se zavádí přímo do místa, vzniklého po vytažení zubu. Nejčastěji se tak děje min. půl roku po extrakci zubu, kdy dojde k dokonalému zhojení kostního defektu. Výhodou tohoto zákroku je, že se nemusí brousit okolní zdravé zuby.

Pic005_newTento zákrok je finančně náročnější, ale je zde mnohem nižší riziko selhání jeho funkčnosti, než u protetických prací, které jsou nafixovány na obroušené zubní pahýly.

Zubní implantáty představují plnohodnotnou náhradu ztracených zubů. Lze je použít v podstatě pro každý defekt chrupu. Jako umělý kořen tvoří stabilní základ pro dlouhodobé upevnění korunky, můstku či snímací protézy.

Implantát přenáší žvýkací sílu na čelist přirozenou cestou, podněcuje tímto způsobem její regeneraci a zabraňuje úbytku kosti (atrofii) pod snímací náhradou. Implantát je perfektní  způsob, jak vyplnit mezeru po chybějícím zubu ( např. po úrazu) nebo skupiny zubů.

Pic008_newPři ztrátě posledních vlastních zubů je většinou pacient odkázán na náhradu klasickou protézou. Ta může být v horní čelisti zpočátku uspokojivá ale po usazení a držení protézy v dolní čelisti může být problematické, což je dáno malou opěrnou plochou protézy a pohyblivostí dolní čelisti.

Objevují se bolestivé otlaky, nejistota při mluvení. Tlakem protézy také dochází k odbourávání kostní masy, což vše dále časem ještě zhoršuje. Řešením této situace je fixace protézy na min. dva zubní implantáty, které zajistí pevné usazení protézy.

Ve vhodných případech je také možno celý chrup rekonstruovat zubními implantáty ( v horní čelisti minimálně 6- 8, v dolní čelisti 5- 6) a vyrobit pevný můstek.

Používané implantační systémy v našem centru

 

AlphaBio

AlphaBio

Výběr konkrétního implantačního systému s vámi zkonzultuje vedoucí lékař MUDr. Denis JAKUB

Implantáty Straumann

Špičkové implantáty Straumann ze Švýcarska jsou světovým leaderem v oblasti zubních implantátů. Za jejich výrobky stojí více než 40 let výzkumu proto je také Straumann vždy o něco dál než konkurence. Implantáty Straumann jsou spolehlivé, jednoduché, klinicky testované a samozřejmě se pozná švýcarská kvalita.

Comments are closed.