Mikroskopická stomatologie

Mikroskopická stomatologie je moderní obor zubního lékařství, který stomatologovi usnadní orientaci v malém prostoru dutiny ústní s minimálním přístupem denního světla.

Právě zde se uplatní operační mikroskop, který dokáže zobrazit veškeré detaily zubů a dásní.

 

 

Výhody použití mikroskopu

 • Vyšetření dutiny ústní
  Při použití mikroskopu lze snadno odhalit začínající kazy, spáry, nevhodné výplně, korunky a můstky. Stejně tak lze podchytit počínající změny na sliznicích.
 • Ošetření kořenových kanálků zubů
  Správné ošetření kořenových kanálků zubu je jeden z nejsložitějších zákroků ve stomatologii. To, jakou má kořenový kanálek anatomii a konfiguraci je případ od případu jiná. Přitom jednotlivé rozměry se pohybují v desetinách milimetrů. Právě použitím mikroskopu se podstatně zvýší úspěšnost celé léčby. Díky přesnému a detailnímu náhledu má stomatolog optimální přehled pro svou práci.
 • Výplně
  Je možné daleko přesněji odstranit zkažené části zubů. Následná aplikace a modelace výplně je mnohem přesnější a dosahujeme estetičtějších a přirozenějších výsledků.
 • Protetika
  Vysoká přesnost je při protetickém ošetření nejdůležitější faktor pro životnost protetického výrobku (Inlay, Onlay, Korunka, Můstek). Operační mikroskop pomůže odhalit nepřesnosti při preparaci a následném otisku, díky zvětšení také nedochází k poškození okolních tkání.

csm_M320_LED_illumination_klein_10_e4804b76aeOperační mikroskop Leica M320 F12

V našem stomatologickém centru budete ošetřeni nejnovějším operačním mikroskopem Leica, který pokračuje v tradici své značky a přichází z moderním řešením. V čem je tento operační mikroskop výjimečný?

 • Optika Leica - zcela nová podoba ostrosti a vidění
 • LED osvětlení - celosvětový debut v oblasti mikroskopické stomatologie
 • HD zobrazovací technologie Leica - standard pro sdílení snímků a dokumentaci

Zajímají vás další parametry a možnosti, které operační mikroskop nabízí? Zde si můžete stáhnout informační brožuru.

 

Comments are closed.